Sosyal MedyaTavsiye

Instagram TV, Paylaşım Yapmak İçin Yeni Seçenekler Getiriyor

By Aralık 20, 2019 No Comments

Her gün milyonlarca kullanıcının sosyalleştiği Instagram’ın uzun yıllardır uygulamakta olduğu 1 dakikalık video sınırı, Story paylaşımları için 15 saniye olarak uygulanıyor. Peki, bu platforma daha uzun videolar eklemek mümkün değil mi? Uzun süredir var olmasına rağmen son dönemde popüler hale gelen Instagram TV özelliği ile artık bu platformda da uzun videolar kullanılabiliyor. Videolar, normal akışta ilk 1 dakikası izlenebilir şekilde görünürken “IGTV Videosunu İzle” seçeneğiyle videonun devamına ulaşılabiliyor.

Markalar ve içerik platformları tarafından sıkça kullanılan uzun videoların getirdiği bir başka yenilik ise bu videoların doğrudan Story olarak paylaşılabilmesi. Böylece kullanıcılar birkaç kolay adım ile Instagram TV videosunu kendi Story paylaşımlarına ekleyebiliyorlar. Bir hesapta paylaşılan IGTV videosunu kendi hikayenizde paylaşmak için içeriğin bulunduğu Instagram hesabına girdikten sonra izlemeniz gereken yol şöyle:

1) Paylaşmak istediğiniz IGTV videosuna basın.

 

2) Video başladıktan sonra sol altta bulunan “IGTV Videosunu İzle” bağlantısına basarak videonun uzun haline ulaşın.

3) Alt bölümde bulunan kağıt uçak simgesine basarak videonun paylaşım seçeneklerine ulaşın.

 

4) Bu seçenekler arasında en üstte bulunan “Hikayene Video Ekle” bağlantısına basın.

 

5) Paylaşımı yaparken bir de hesap etiketlemek için üst bölümde bulunan ilgili simgeye basın.

 

6) Açılan menüden BAHSET seçeneğine basın.

 

7) BAHSET özelliği içinden etiketleyeceğiniz hesabı doğru şekilde girin. (Örnek: @bagimiz.var) Hesanı etiketledikten sonra sağ altta bulunan “Alıcı” butonuna basarak hikayenizi göndermeye başlayabilirsiniz.

 

8) Paylaşım ekranının en üstündeki “Hikayen” seçeneğinin yanında bulunan “Paylaş” butonuna bastığınızda IGTV videosunu Story olarak kendi hikayenizde paylaşmış olacaksınız.